Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 29.03.2010 19:50:08 

Chlupatý poklad

S průkazem původu nebo bez...?

 

Chov pejsků bez PP...

...není nikterak kontrolován. Fena je zpravidla nakryta jen proto, aby měla štěňata, tzn. bez přemýšlení, zda se na ni daný krycí pes hodí a co toto spojení přinese štěňátkům. Výsledkem pak mohou být štěňata s různými zdravotními problémy. Některé lze léčit, či zmírnit následky častějšími návštěvami u veterináře, s jinými bohužel ani veterinární lékař nic nezmůže...

...naproti tomu chov psíků s PP...

...kontrolován je. Aby mohli psy s PP mít sami štěňata s PP, musí absolvovat bonitaci, nebo splňovat jiné podmínky pro zařazení do chovu, při kterých se prověřuje kvalita psa. (Tím vším museli projít také všichni předci. Všechny výsledky jsou evidovány.)

Dále jsou kontrolována VŠECHNA štěňata a opět předán zápis do evidence. Není proto problém kdykoliv požádat o informace poradce chovu (kontakt na poradce chovu Klubu chovatelů naháčů), nebo si sami pejska vyhledat v databázi a podívat se, jaká jsou po něm štěňata ap.

Navíc se většina chovatelů snaží o zdravý chov a spojení chovných párů důkladně zvažuje za určitým chovatelským záměrem "něco" zlepšit nebo utvrdit.

 

Mé zkušenosti v chovu psů (a nejen vlastní) jsou takové, že vždy, když člověk peníze ušetří (na krmivu, koupi psa, kvalitě krycího psa...), nakonec za to zaplatí několikrát víc (většinou za veterinární péči...).

Podrobnější článek. Nebo zde.

TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek